Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-05-16 15:56:40 przez Czas2012

Sytuacja w bocheńskim Domu Pomocy Społecznej całkowicie opanowana

Po wielu dniach walki z koronawirusem SARS –COVID19 udało się całkowicie opanować ognisko zakażenia w Domu Pomocy Społecznej w Bochni - informuje Powiat Bocheński.

W czwartek rano pobrano kolejne wymazy od 27 podopiecznych DPSu, którzy przebywali na kwarantannie. Właśnie otrzymaliśmy wyniki, które potwierdziły iż wszystkie wprowadzone przez nas zabezpieczenia zdały egzamin i udało się zapanować nad rozprzestrzenianiem się wirusa. Wszyscy podopieczni otrzymali wynik NEGATYWNY

Walka trwająca przez okres kilkudziesięciu dni, pomoc wielu ludzi dobrej woli przyniosła efekty. Dzisiaj możemy powiedzieć, że zaangażowanie tych ludzi spowodowało, że 29 osób z oddziału dla psychicznie chorych, mimo tego, że trafił do nich koronawirus, nie zaraziło się. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy zaangażowali się i pomagali – mówi starosta Adam Korta.

Śmiało mogę stwierdzić, że była to " mała wojna " z której udało się wyjść cało pacjentom oraz personelowi i wolontariuszom. Nie udało by się tego osiągnąć gdyby nie bardzo dobra współpraca w kryzysowej sytuacji z wieloma osobami, instytucjami na różnych etapach zadań jakie zostały postawione na naszej drodze. Z mojej strony, jeszcze raz serdecznie, dziękuję wszystkim, którzy włożyli całe swoje serce i poświęcili swój czas, zdrowie psychiczne i fizyczne dla ratowania pacjentów oraz opanowania całej sytuacji. Kryzys często ukazuje i jednoczy ludzi dobrego serca – podsumowuje Sebastian Lewandowski koordynator służb medycznych.

W poniedziałek po dwutygodniowej opiece nad podopiecznymi do swojego zakonu wrócą Ojcowie dominikanie. Pracę przejmą już całkowicie pracownicy Ośrodka.

Przypomnijmy:

Łącznie zarażone zostały 54 osoby w tej grupie znalazło się 37 podopiecznych (jedna osoba zmarła) oraz 17 pracowników. W chwili obecnej do ośrodka wróciło już 26 ozdrowieńców. Z całej grupy 66 podopiecznych budynku dla przewlekle psychicznie chorych 29 nie uległo zarażeniu.