Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-12-22 22:02:17 przez system

Szkoła Podstawowa nr 2 ma 140 lat

20 grudnia Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Brodzińskiego obchodziła w sposób niezwykle uroczysty jubileusz 140-lecia istnienia. Dzień ten był zwieńczeniem wielotygodniowych przygotowań zainicjowanych przez dyrektora szkoły Zbigniewa Solaka. Obchody rozpoczęła msza święta w Bazylice św. Mikołaja, następnie w Oratorium św. Kingi miały miejsce główne uroczystości jubileuszowe.


,,Szkoła – jak wielki pomnik z kamienia…” - tymi słowami rozpoczęli uczniowie niezwykle wzruszający, a także pełen śpiewu (zarówno uczniów jak i nauczycieli) program artystyczny, w którym przeplatała się przeszłość z teraźniejszością. Scenki historyczne, zagrane w strojach teatralnych, przypomniały odległe początki placówki, a prezentacje multimedialne, wiersze i teksty prozatorskie pięknie wygłoszone przez uczniów kreśliły współczesny obraz szkoły. Jednocześnie zaznaczały także niezwykłą rolę kolejnych dyrektorów w jej rozwoju i osiąganiu sukcesów. Niezwykłe wrażenie wywarł wspaniale odtańczony przez uczniów polonez, a także wyrecytowany na koniec spektaklu "Poemat o Dwójce" autorstwa Agaty Smoter.

Po głównych uroczystościach udano się do szkoły, gdzie goście mogli obejrzeć, przygotowaną na obchody jubileuszowe, stałą ekspozycję Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego-Grota przy Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Oddział w Bochni. Każdy z gości otrzymał niezwykłą pamiątkę w postaci grafiki, przedstawiającej budynek oraz portret patrona szkoły - Kazimierza Brodzińskiego. Uroczystości zakończyły się wspólnym poczęstunkiem oraz złożeniem życzeń świątecznych z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Bochni, na czele z burmistrzem Stefanem Kolawińskim, a także wielu instytucji lokalnych, kombatanci, nauczyciele emeryci, cała społeczność szkolna oraz rodzice.