Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-10-04 15:06:47 przez system

Szkoła w Grobli obchodzi 200-lecie

25 września w Grobli uroczyście obchodzono 200-ecie tamtejszej szkoły. Szkoła swój początek miała w roku 1816. Od tego czasu, przez osiem pokoleń, uczniowie zdobywali wiedzę w tej placówce.

Dzisiejsza szkoła wygląda zupełnie inaczej niż dawniej - rozbudowany obiekt, z nowoczesnym wyposażeniem w pracownie i pomoce dydaktyczne, które nie tylko ułatwiają naukę, lecz dają szerokie możliwości rozwoju młodym ludziom.

Uroczystości jubileuszowe przygotowywał komitet organizacyjny obchodów, w skład którego wchodziło liczne grono pedagogów, rodziców, uczniów i byłych absolwentów szkoły.

Obchody rozpoczęła msza św. - odprawiali ją wspólnie księża, którzy uczyli w grobelskiej szkole w okresie ostatnich kilkudziesięciu lat.

Po zakończonej liturgii poświęcona została pamiątkowa tablica, zamontowana na ścianie budynku szkolnego, upamiętniająca jubileusz.

Liczne grono absolwentów szkoły zjechało do Grobli z różnych stron Polski. Najstarsza - żyjąca uczennica - Kazimiera Bożek, która urodziła się w roku 1924 roku, z rąk dyrektorki Barbary Gądek - Matusik otrzymała symboliczny bukiet kwiatów. Kwiaty i listy gratulacyjne otrzymali również byli dyrektorzy szkoły, nauczyciele i księża uczący niegdyś w Grobli.

Władze gminy z okazji Jubileuszu ufundowały dla szkoły kompletne, nowe wyposażenie sali lekcyjnej dla uczniów najmłodszej klasy pierwszej. W czasie uroczystości zaproszeniu goście mogli obejrzeć wszystkie pomieszczenia szkolne wraz z pracowniami i wspomnianą wcześniej klasą.