Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-01-31 08:24:22 przez system

„Szkoła z sercem” – finał akcji charytatywnej

Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół Gminnych w Stanisławicach uczestniczyli w akcji, „Złóż serce dla hospicjum” organizowanej przez Małopolskie Hospicjum Dziecięce w Krakowie. W wydarzeniu do tej pory wzięło udział setki osób z całej Polski. Serca składają osoby prywatne, grupy, często całe placówki szkolne.

Wyniki w tegorocznej edycji akcji w naszej szkole przeszły najśmielsze oczekiwania, ale też i po raz pierwszy włączyliśmy do niej uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Dotychczas serduszka wykonywaliśmy na zajęciach pozalekcyjnych - „Kuźnia talentów”, stąd też ilość serduszek wykonanych w bieżącym roku jest ogromna.

7575 serduszek. Ta skala zaangażowania uczniów zaskoczyła organizatorów. Uczniowie wykorzystywali wolny czas w szkole podczas przerw i w domu, by wziąć udział w rywalizacji o zaszczytny tytuł – „Klasa z sercem”.

Serce to symbol miłości człowieka do człowieka. Każde wykonane serduszko jest okruchem takiej miłości darowanej drugiemu. Miłość nie oczekuje niczego w zamian, nie szuka poklasku. Sprawne ręce dzięki tym symbolicznym serduszkom przekazały mnóstwo takiej pięknej miłości.

Wyniki rywalizacji:
W kategorii gimnazjum tytuł „Klasa z Sercem” otrzymała klasa II – łącznie 1908 wykonanych serduszek.
W kategorii szkoła podstawowa tytuł „Klasa z Sercem” otrzymała klasa IV - łącznie 3048 wykonanych serduszek.

Wyróżniono też uczniów w kategorii indywidualnej.
Szkoła Podstawowa
I miejsce Dawid Grząbel kl. IV – 672 serduszka
II miejsce Kinga Wielgus kl. IV– 450 serduszek
III miejsce Wiktoria Klejdysz kl.V – 259 serduszek

Gimnazjum
I miejsce Marta Mucha kl. I – 233 serduszka
II miejsce Ewelina Strach kl. II – 194 serduszka
III miejsce Magdalena Figiel kl. II – 178 serduszek

.