Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-03-16 15:17:46 przez system

Szpital jak... z bajki

Do oddziału dziecięcego bocheńskiego szpitala zawitała Myszka Miki, Kaczor Donald, Pluto, a także inne znane i lubiane postacie z bajek Walta Disneya. I już tam zostaną.

– Pobyt w szpitalu to trudny okres, szczególnie dla najmłodszych. Nie tylko, dlatego że wiąże się z chorobą, ale również z koniecznością opuszczenia domu, swojego pokoju i zabawek – mówi Jarosław Kycia, dyrektor bocheńskiej placówki – Dlatego jakiś czas temu podjęliśmy nieformalną akcję upiększania Oddziału Dziecięcego, aby mali pacjenci choć przez chwilę poczuli się jak w domu i mogli zapomnieć o chorobie. -

Pracownicy szpitala, zaangażowani w projekt, rozesłali zapytania i prośby o wsparcie do różnych firm i instytucji. Na prośbę szpitala od razu odpowiedziało The Walt Disney Company.

– Bocheński szpital skontaktował się z nami i poprosił o licencję na postacie Disneya. Opowiedział nam także o swoich potrzebach – mówi Marta Grant, Head of PR & Corporate Communications w The Walt Disney Company – dlatego też wyszliśmy z propozycją, żeby nasz zespół kreatywny nie tylko zaprojektował, ale i zrealizował projekt fototapet z postaciami z bajek.-

– The Walt Disney Company wysłało nam swoją propozycję fototapet. Jednak nie tylko pracownicy je opiniowali – wyjaśnia z uśmiechem ordynator oddziału dziecięcego, doktor Beata Zahradnik-Stopczyńska – swoją aprobatę musiały wyrazić także dzieci.

Największą sympatię wśród najmłodszych pacjentów wzbudziły klasyczne postacie Myszki Miki, Kaczora Donalda, Pluta, Goofy’ego, Myszki Minnie i Kaczki Daisy. Wykonawca projektu, Janusz Góra z firmy „Smart Decor”, kilka dni temu zakończył prace nad fototapetami. Wczoraj do Bochni przyjechali pracownicy the Walt Disney Company. Przywieźli ze sobą książeczki edukacyjne dla najmłodszych, kolorowanki, gry, bajeczne koce z księżniczką Elsą z „Krainy Lodu”, a także kolorowe pościele dla chłopców z samochodami z filmu „Auta”. Od godzin przedpołudniowych urządzali nową świetlicę dla dla dzieci.

– Współpracujemy z trzema szpitalami w Polsce, ale jest to pierwszy, w którego wystrój zaangażowaliśmy się na taką skalę – uśmiecha się Marta Grant – To dopiero pierwszy etap naszych prac. Latem chcemy zmienić wystrój niektórych sal i korytarzyka dla najmłodszych. -

Nie tylko The Walt Disney Company wspomogło projekt pracowników szpitala, ale także Starostwo Powiatowe w Bochni, Urząd Gminy Bochnia, a firmy „Autonomatic Piotr Zaucha” oraz „Sklep Przemysłowo Handlowy U Zagóla Zagól Robert” wspólnie ufundowały lodówkę dla pacjentów Oddziału Dziecięcego.

Czteroletnia Ola, pacjentka szpitala, odwiedziła już wraz z innymi dziećmi nową świetlicę. – Podoba mi się tutaj – mówi cicho i nieśmiale, ale z błyskiem w oku – będę się tutaj bawiła.-

Sześcioletni Mateusz, który w szpitalu przebywa od kilku dni, nie może oderwać oczu od regałów pełnych książek, gier i kolorowanek. - Nie wiem jeszcze, czym się będę bawić – rozkłada małe rączki.

Wszyscy wierzą, że rysunki i nowe zabawki oderwą myśli dzieci od zabiegów, dzięki czemu lżej będą znosić ból.
We wtorek 15 marca odbyła się oficjalna prezentacja nowego wystroju oddziału, podczas której dyrekcja szpitala wraz z Robertem Cerazym – zastępcą burmistrza miasta - oraz z innymi zaproszonymi gośćmi złożyli oficjalne podziękowania dla The Walt Disney Company i firmy „Smart Decor”.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim sponsorom. Mam też nadzieję że pojawią się kolejni. Skoro udało się, to co wydawało się niemożliwe, to teraz pozostaje nam prosić o kolejne wsparcie – uśmiechając się mówi doktor Beata Zahradnik–Stopczyńska.