Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-10-16 13:24:43 przez system

Szpital powiększa Anestezjologię

Osiem miesięcy potrwa jeszcze rozbudowa oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Bochni. Planowo inwestycja ma być zakończona w połowie przyszłego roku.

– Wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet nieco szybciej. Stan zrealizowanych do tej pory prac wyprzedza harmonogram budowy - mówi Michał Zając, wiceprezes firmy Meritum, która realizuje to zadanie.

Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższych trzech tygodniach uda się doprowadzić inwestycję do stanu surowego otwartego. Wkrótce dobudowana część zostanie przykryta stropodachem. Równolegle do prac budowlanych w nowej części przez cały czas są realizowane prace instalacyjne.

Szpital zyska nie tylko nową powierzchnię. W ramach projektu zostanie też zakupiony nowoczesny sprzęt medyczny. Na intensywnej terapii pojawią się nowe łóżka, respiratory, pompy objętościowe, a także podnośnik elektryczny, który pomoże w bezpiecznym transporcie pacjentów. Przewidziano również zakup łóżka kąpielowego czy specjalnego systemu do ogrzewania poszkodowanych.

Rozbudowa intensywnej terapii pochłonie około 6 mln zł. Środki te pochodzą z RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20 (ponad 4,6 mln zł) oraz budżetu szpitala.

Fot. Szpital w Bochni