Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-11-22 19:50:01 przez eb

Szpital w Bochni tylko "covidowy"?

Tylko w ciągu tygodnia – pomiędzy 14 a 21 listopada – liczba pacjentów z COVID-19 w małopolskich szpitalach zwiększyła się o prawie 330. W tym czasie baza łóżek „covidowych” wzrosła o 521. O 52 zwiększyła się też zajętość respiratorów, ale w ciągu tygodnia liczba udostępnionych respiratorów wzrosła o 73. Staramy się być cały czas o dwa kroki przed epidemią, choć nie jest to łatwe, bo jej siła narasta - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Na mocy wydanych przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę decyzji w kilkunastu szpitalach w Małopolsce zwiększy się liczba łóżek „covidowych” łącznie o ok. 380.

Wśród szpitali, w których już znacząco zwiększyła się liczba łóżek „covidowych”, jest Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni – Szpital Powiatowy im. bł. Marty Wieckiej. Zgodnie z ustaleniami ze Szpitalem, w najbliższym czasie – od 4 grudnia – dla pacjentów „covidowych” na II poziomie zabezpieczenia będzie tam 140 łóżek. Od ubiegłego tygodnia ich liczba została zwiększona najpierw z 21 na 31, a następnie z 31 na 90. Etapem pośrednim będzie jeszcze zwiększenie z poziomu 90 na 115, który będzie wdrożony 27 listopada.

Podobnie jak Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej, będzie to zatem placówka niemal w całości, z wyłączeniem takich oddziałów jak pediatryczny czy neonatologiczny, opiekująca się pacjentami „covidowymi”.

Czytaj także: Prof. Kuna o chorych z niewydolnością oddechową: za wszelką cenę nie intubować i nie podłączać do respiratora