Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-01-15 20:31:53 przez system

Szpital wynegocjował z NFZ lepszy kontrakt

Szpital powiatowy w Bochni będzie miał większy kontrakt. Wielodniowe negocjacje dyrekcji Szpitala Powiatowego w Bochni z dyrekcją Oddziału NFZ zakończyły się sukcesem szpitala. W I półroczu 2016 roku otrzyma on blisko 900 tys. zł więcej pieniędzy na leczenie w stosunku do kontraktu w zeszłym roku.

Najwięcej, bo o blisko 780 tys. zł wzrósł kontrakt na leczenie szpitalne. W ambulatoryjnej opiece specjalistycznej i rehabilitacji kontrakt wzrósł o blisko 50 tys. zł, w tym w głównie w zakresie badań tomografii komputerowej i kolonoskopii. Pozostałe rodzaje świadczeń pozostały bez zmian.

- Cieszę się, że docenione zostały nasze działania podejmowane w kierunku jak najlepszego spełnienia wymagań NFZ co do zakresu i jakości udzielanych świadczeń. Jest to zasługa całego personelu Szpitala. W negocjacjach pomogło również twarde stanowisko w tym względzie Konwentu Starostów na czele z Panem Starostą Bocheńskim Ludwikiem Węgrzynem – Prezesem Powiatów Polskich. Jestem przekonany, że większy kontrakt oznacza lepszą dostępność świadczeń dla naszych mieszkańców powiatu bocheńskiego – mówi Jarosław Kycia – dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Wkrótce bocheński szpital czekają jednak kolejne negocjacje z NFZ na drugie półrocze 2016 r. - Mam nadzieję, że uzgodnione warunki na pierwsze półrocze zostaną utrzymane i przedłużone na drugie półrocze 2016 r., a to pozwoliłoby nam na zrealizowanie ważnych dla szpitala i pacjentów inwestycji, a także na poprawę warunków płacy i pracy pracowników szpitala – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.