Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-07-12 19:03:29 przez system

Szpital: zmiana składu komisji konkursowej na dyrektora

Dziś odbyła się Nadzwyczajna, IX Sesja Rady Powiatu w Bochni. Jej głównym celem była zmiana uchwały Rady ze stycznia 2019, powołująca skład komisji konkursowej na dyrektora Szpitala Powiatowego.

Jak wyjaśnił starosta Adam Korta, skład powołanej wówczas komisji nie jest taki, że może rodzić podejrzenie o możliwość braku obiektywizmu. Otóż w ostatniej chwili przed terminem zgłaszania kandydatur na stanowisko dyrektora szpitala (1 lipca 2019) swoją aplikację złożył dotychczasowy dyrektor. Jarosław Kycia. Tymczasem w składzie komisji powołanej w styczniu znajdował się dr Bogdan Szymczyk, który jest podwładnym dyrektora Kyci jako pracownik szpitala. W poprzednim konkursie, który odbył się w marcu, dyrektor Kycia nie startował, stąd nie było kolizji z osobą dr Szymczyka.

Przypomnijmy, ze pierwszy konkurs w marcu tego roku zakończył się zwycięstwem Wojciecha Szafrańskiego. Ten jednak nie podjął swoich obowiązków, postanawiając pozostać w szpitalu im. Rydygiera w Krakowie. W związku z tym zaszła konieczność ogłuszenia nowego konkursu, z innym składem komisji konkursowej.

Decyzję o zmianie uchwały podjęło 11 radnych, przy 7 sprzeciwach i 3 osobach wstrzymujących się.