Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-08-29 14:25:50 przez eb

Trudności dla przedsiębiorców - Społem prosi o zwolnienie z podatków

Sytuacja finansowa Bochni nie jest najlepsza. Jak mówiła podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta pani skarbnik, jest to spowodowane m. in. mniejszymi wpływami z opłat skarbowych niż się spodziewano. W innym miejscu dowiedzieliśmy się, że w kasie miasta jest w tej chwili zaledwie 40 tys. zł.

Tymczasem do przewodniczącego Rady Miasta wpłynęło pismo od zarządu PSS Społem w Bochni. Popularna Eska prosi zarząd miasta aby zwolnić ją od podatku od nieruchomości znajdujących się na terenie objętym rewitalizacją., tj. od sklepu spożywczego przy ulicy Solnej i restauracji Jubilatka.

Autorzy pisma argumentują, że wskutek utrudnionego przez roboty drogowe dostępu do tych obiektów, dochody z nich spadły przeciętnie o 7%.

Zarząd PSS Społem przypomina, że jest w Bochni drugim, po Stalprodukcie pracodawcą w Bochni i drugim płatnikiem podatków. Przywołuje też na pamięć długą historię jej działalności (od 1919 r) w naszym mieście i wielkie przywiązanie spółdzielców do miasta i jego spraw.

Zwolnienie od podatku od nieruchomości miałoby dotyczyć okresu, w którym prowadzone są prace nad rewitalizacją. Czy w ślad za "Społem" pójdą inne przedsiebiorstwa? Nie tylko bowiem tej firmie rewitalizacja centrum miasta zaszkodziła w prowadzeniu usług czy innej działalności.