Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-12-30 12:04:48 przez Czas2012

Trwają prace przy „łaczniku”

Trwa budowa tzw. "łącznika" autostradowego. Jest to jedna ze strategicznych inwestycji, od dawna oczekiwana, która znacznie poprawi komunikację w północno-wschodniej części miasta. Inwestycja ta ma służyć nie tylko mieszkańcom Bochni i Powiatu Bocheńskiego, ale też południowej części Województwa Małopolskiego.

W ramach obecnie realizowanego I etapu prac, wykonywane jest połączenie od węzła autostradowego „Bochnia” do ul. Krzeczowskiej . Powstaje nowa droga wojewódzka klasy G wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Powstanie m.in. skrzyżowanie o ruchu okrężnym na nowobudowanej drodze z ulicą Smyków.

Ukończono już rondo w rejonie ul. Krzeczowskej. W toku jest budowa mostów i przepustów nad rowami melioracyjnymi oraz budowa placu do zawracania. Przebudowywane są również istniejące drogi w zakresie niezbędnym do połączenia ich z łącznikiem.

Długość budowanego odcinka drogi wojewódzkiej wynosi 1,8 km. Koszt zadania to blisko 36 mln zł. Inwestorem jest Województwo Małopolskie. Powiat Bocheński i Gmina Miasta Bochnia współfinansują to zadanie.

Niedawno postępowi prac przyglądał się Adam Korta starosta bocheński oraz Tadeusz Białka, Dyrektor PZD. Skala prowadzonych prac jest naprawdę ogromna, a miejmy nadzieję, że to dopiero początek - mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Info: PB