Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-11-23 09:27:46 przez system

Tydzień Edukacji Globalnej w CKZiU w Łapanowie

Od 14 do 20 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie odbył się cykl zajęć, zorganizowany w ramach 18. edycji Europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Warsztaty zostały przygotowane i przeprowadzone przez młodzież działającą w Szkolnym Klubie Logistyki pod opieką Krystyny Migdał.

Uczniowie po raz kolejny włączyli się w coroczną międzynarodową inicjatywę mającą na celu zwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych, poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży.

Młodzież zwróciła uwagę na hasło przewodnie tegorocznego tygodnia - „Razem Dla Pokoju”. Głównym motywem wydarzenia było promowanie idei wspólnego działania na rzecz pokoju na świecie. Prelegenci skupili uwagę uczestników na toczących się na świecie konfliktach, które zmusiły setki tysięcy ludzi do opuszczenia swoich domów i poszukiwania schronienia w innych krajach. Wspomniano także o trwającej już pięć lat wojnie w Syrii.