Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-05-16 20:44:04 przez Czas2012

Tylko trzy miejsca parkingowe przy Rynku

Według słów Rafała Noska, naczelnika Wydziału Inwestycji bocheńskiego UM, magistrat nie dopuszcza stworzenia parkingów w obrębie płyty Rynku.

Nie będzie żądnych stanowisk parkingowych ani na północnej, ani na południowej, ani na wschodniej pierzei Rynku. Po zachodniej stronie będą trzy miejsca, a ul. Wolnica całkowicie bez miejsc do parkowania” - mówił Rafał Nosek podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej.

Tymczasem burmistrz Stefan Kolawiński na sesji Rady Miasta w lutym br. mówił o planach utworzenia miejsc postojowych na obrzeżach miasta, szczególnie w miejscach wlotowych i wylotowych, w korelacji z bocheńską komunikacją miejską. Według zamierzeń przybywający do Bochni mieliby zostawić swoje samochody przy rogatkach i przesiąść się do autobusów.

Andrzej Koprowski, naczelnik Wydziału ds. Mediów, pytany o to miesiąc temu pisał:

Informacje o zakupie działek na obrzeżach miasta proszę traktować jako zapowiedź. W grę wchodzą tereny położone przy trasach wlotowych do miasta. Nie ma żadnych konkretów – (...) są to plany, a w czasie pandemii i znacznie mniejszych wpływów do kasy miasta, oddalają się one coraz bardziej...

Tylko trzy miejsca parkingowe przy Płycie Rynku wskazują, że ma to być strefa bez parkujących samochodów, a bardziej przyjazna dla pieszych, spacerujących czy korzystających z okolicznej gastronomi.

DML