Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-10-11 15:32:00 przez system

Tysięczny poród w bocheńskim szpitalu

W sobotę 8 października w bocheńskim szpitalu odbył się tysięczny poród, na świat przyszła malutka Oliwia. Gratulacje z tej okazji złożył wicestarosta Józef Mroczek, który w imieniu samorządu powiatowego przekazał szczęśliwiej mamie 1000 zł z przeznaczeniem na wyprawkę dla dziecka. Życzenia złożył także dyrektor szpitala Jarosław Kycia oraz ordynator Oddziału Położniczo -Ginekologicznego Jan Klasa.

Szczęśliwymi rodzicami noworodka są Agnieszka i Piotr Łabuz z Królówki. Mała Oliwia tuż po urodzeniu ważyła 2620 g i mierzyła 53 cm. To już kolejny-trzeci rok z rzędu, kiedy bocheński szpital przekracza liczbę tysiąca porodów. W zeszłym roku odbyło się 1077 porodów, w 2014-1004 porody, natomiast w 2013- 894 porody.

Jak widać liczba kobiet, które chcą rodzić w bocheńskiej placówce systematycznie rośnie. Bocheński Oddział Położniczo-Ginekologiczny ma już swoją markę. W maju oddziały: Położniczo-Ginekologiczny i Noworodkowy zostały uznane za najlepsze jednostki opieki okołoporodowej w Małopolsce według raportu Stowarzyszenia Obywatel Mama, monitorującego standardy opieki okołoporodowej w placówkach medycznych. Ocenę funkcjonowania przeprowadzono w oparciu o badanie ankietowe wśród kobiet, które odbywały poród w małopolskich placówkach. Oddział zapewnia leczonym kobietom komfortowe warunki pobytu w niewielkich salach.

Każda z sal wyposażona jest w węzeł sanitarny (wc, prysznic), darmowy dostęp do internetu, telewizję oraz dostęp do telefonu stacjonarnego. W oddziale znajdują się trzy sale porodowe, przystosowane do porodów siłami natury, porodów w wodzie oraz porodów rodzinnych.