Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-12 21:48:41 przez system

Uczeń Mechanika wśród najlepszych w Polsce

Piotr Snopek z Technikum Informatycznego w Zespole Szkól nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni został finalistą XXXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Zdobył indeks Akademii Górniczo-Hutniczej, która była organizatorem olimpiady.

Szkołę na olimpiadzie w Częstochowie reprezentowało dwóch uczniów technikum elektrycznego: Mateusz Miłka i Michał Stokłosa z kl. 3e oraz dwóch uczniów technikum informatycznego: Michał Wilk i Piotr Snopek z kl. 3f. Opiekunem był nauczyciel informatyki mgr Jarosław Jeziorek.

Zespół Szkół im. Prusa na Rakowie w Częstochowie, gdzie odbywała się olimpiada, gościł 373 olimpijczyków z 72 szkół Polski i 1 z Lwowa na Ukrainie. Konkurencja była więc niebywała.

Olimpiada obejmowała sześć zakresów wiedzy: elektryczną, elektroniczną, elektroniczno-medyczną, mechatroniczną, teleinformatyczną i po raz pierwszy w tym roku - informatyczną. Z grupy startujących, w każdej kategorii, wyłonionych zostało 12 finalistów. Wśród nich znalazł się właśnie Piotr Snopek z popularnego „Mechanika”.

Uczestnicy olimpiady podkreślali, że zadania są bardzo zróżnicowane pod względem trudności.

Sukces Piotra jest największym od czasu udziału uczniów Zespołu Szkół nr 1 w finale V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters.

Wynik ucznia technikum informatycznego oraz 4 miejsce w Polsce technikum informatycznego z ZS 1 w rankingu techników potwierdzają wysoką jakość kształcenia w tej szkole i zachęcają najlepszych uczniów gimnazjum do wyboru właśnie tego kierunku. Zespół Szkół nr 1 w Bochnia zaprasza do udziału w III edycji Konkursu Informatycznego dla Gimnazjalistów. Więcej szczegółów TUTAJ