Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-06-20 13:49:46 przez system

Uczniowie z Budowlanki walczą o doposażenie pracowni

Uczniowie z koła biologiczno-chemicznego z ZS nr 2 w Bochni, w ramach konkursu organizowanego na 30-lecie firmy farmaceutycznej Adamed, przygotowali film edukacyjny. O zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu konkursu decyduje ilość głosów. Główną nagrodą w konkursie jest doposażenie pracowni fizycznej, chemicznej lub biologicznej.
Możemy pomóc uczniom, oddając na nich głosy, gdyż konkurencja jest olbrzymia - z całej Polski nadesłano około 400 zgłoszeń, a jury ogląda tylko 100 filmików z największą liczbą głosów.

Głosuj na nas codziennie logując się przez facebooka lub przez stronę Adamed.

Celem konkursu - jak podaje organizator - jest zachęcanie uczniów i nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do kreatywności, zespołowego działania i tworzenia oryginalnych, inspirujących lekcji edukacyjnych, stanowiących rozszerzenie programu nauczania, w takich przedmiotach jak: chemia, fizyka oraz biologia.

Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować scenariusz lekcji edukacyjnej, w formie materiału wideo, na jeden z czterech następujących tematów:

  1. Chemia w kuchni i jedzeniu
  2. Co by było gdyby?
  3. Z czego składa się Wszechświat?
  4. Jak komórka przetwarza energię z pożywienia?

Uczniowie z Budowlanki przygotowali film w kategorii drugiej - "Co by było gdyby?", w której należało przedstawić jeden z niewielkich organizmów żywych, którego rola jest ważna, ale może być niedostrzegalna na pierwszy rzut oka. Należało, biorąc pod uwagę np. cykl życiowy organizmów, opisać ich rolę w danym ekosystemie, odpowiedzieć na pytanie: co by było gdyby te organizmy zniknęły z powierzchni ziemi lub naszego ciała.

W roli głównego bohatera swojego filmu, uczniowie obsadzili bakterie z rodzaju Rhizobium i w nietuzinkowy sposób ukazali jej rolę w przyrodzie.

Zachęcamy do obejrzenia filmu i oddania głosu!