Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-12-16 10:24:16 przez system

Uczniowie z Mechanika w Olimpiadzie Logistycznej

W Krakowie odbył się etap okręgowy VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w którym wzięło udział 588 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wśród nich znalazło się 2 uczniów z Zespołu Szkół njr 1 w Bochni - Radosław Stachowski i Dominik Przechrzta, uczniowie trzeciej klasy Technikum Logistycznego.

Drugi etap składał się z 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru, na których rozwiązanie uczniowie mieli 75 minut. Spora konkurencja i wysoka stawka - miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to m.in. zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego.

Radosław Stachowski znalazł się na liście finalistów i będzie miał okazję powalczyć o liczne nagrody rzeczowe, ale także promocję talentu wśród wiodących przedsiębiorstw logistycznych, wspierających organizację olimpiady.

Finał VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 4 marca 2016 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 kwietnia 2016 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

Honorowym patronem olimpiady jest minister edukacji narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.