Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-04-06 12:13:23 przez system

Ukradł 385 litrów paliwa

Policjanci wydziału kryminalnego bocheńskiej komendy policji ustalili sprawcę kradzieży paliwa na szkodę jednej z firm, która na terenie Krzeczowa posiada bazę pojazdów i maszyn budowlanych. Mężczyzna ukradł w sumie 385 litrów oleju napędowego o wartości 1540 złotych. Za kradzież złodziejowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

O kradzieży paliwa z dwóch pojazdów ciężarowych policjantów powiadomił przedstawiciel firmy, na szkodę której dokonano tego przestępstwa. Sprawca zdarzenia wykorzystał czas, kiedy zaparkowane na placu pojazdy znajdowały się bez nadzoru pracowników.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali stosowne oględziny kryminalistyczne i przystąpili do pracy operacyjnej, mającej na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży paliwa. Zadanie to było o tyle trudne, że w miejscu, gdzie doszło do kradzieży, nie ma monitoringu kamer, których nagranie wspomogło by śledczych w ustaleniu sylwetki sprawcy.

Skuteczne działania policjantów zaowocowały już 5 dni po zdarzeniu. Policjanci namierzyli 25 letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego odpowiedzialnego za tą kradzież. Mężczyzna za pomocą węża i karnistrów wypompował paliwo z baku ciężarówek, a następnie ukrył karnistry na terenie posesji, w której mieszkał. Policjantom udało się odzyskać 50 litrów skradzionego paliwa, pozostałą część mężczyzna najprawdopodobniej sprzedał, ale to wyjaśnią dalsze czynności śledczych.

- 25-latek usłyszał zarzut kradzieży, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5 – informuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.