Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-06-04 16:09:08 przez system

Umowa na budowę tężni podpisana

Dziś w godzinach przedpołudniowych, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2, burmistrz miasta podpisał umowę na budowę tężni solankowej. Pełna nazwa tego przedsięwzięcia to „Budowa tężni wraz z komorą solną w Bochni”.

Tężnia solankowa to jedna z głównych obietnic wyborczych obecnego burmistrza Stefana Kolawińskiego. Burmistrz słowa dotrzymał i po prawie ośmiu latach rozpoczyna się budowa założonej inwestycji. Aktu podpisania dokonali: Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia oraz Jerzy Czeremuga – Wiceprezes Zarządu Firmy ZUE S.A. Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wybudowanie obiektu tężni solankowej wraz z towarzyszącymi obiektami rekreacyjnymi, obiektami małej architektury i elementami infrastruktury technicznej.

Jak informuje Urząd Miasta zadanie inwestycyjne obejmować będzie następujące elementy:
- tężnię z komorą inhalacyjną,- układ komunikacyjny,
- plac manewrowy,
- zieleń,
- obiekty sportowe (boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę ręczną, siatkową, nożną, koszykówkę, tenisa),
- plac zabaw z siłownią zewnętrzną.

Zakończenie prac budowlanych oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie tężni przewidziane jest na 16 grudnia 2019 r. Kwota przeznaczona na wykonanie tej inwestycji wynosi 7 779 750,00 zł. Przypominamy, że Gmina Miasta Bochnia otrzymała dofinansowanie na to zadanie w wysokości 3 681 320,77 zł.

Grupa ZUE jest to jeden z czołowych podmiotów budownictwa infrastruktury miejskiej. Wśród zrealizowanych przez Firmę projektów znajdziemy takie inwestycje, jak: budowa zajezdni tramwajowej Franowo w Poznaniu, przebudowa ulicy Franciszkańskiej i Dominikańskiej w Krakowie wraz z torowiskiem, przebudowa ulicy Lubicz wraz z realizacją wydzielonego pasa tramwajowo-autobusowego, przebudowa ulicy Rakowickiej wraz z pętlą tramwajową oraz remont murów oporowych przy ulicy Lubicz w Krakowie, budowa Centrum Obsługi Granicznej w Medyce.

Foto: Łukasz Chojecki, UM