Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-05-01 14:49:50 przez Czas2012

Utrudnienia w ruchu przy Rynku

Od 4 maja ulegnie zmianie organizacja ruchu drogowego od strony południowej Rynku. Ruch będzie się odbywał tylko w jedną stronę. Zmieni się kierunek ruchu na ul. Rzeźnickiej. Powód to prace rewitalizacyjne trwające w centrum miasta.

W kolejnym etapie przebudowy Rynku, ze względu na technologię prowadzonych prac konieczne jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, która zakłada zawężenie jezdni od strony południowej strony rynku – informuje Urząd Miasta.

Zawężenie polegać będzie na połówkowym zamknięciu ulicy i wprowadzenie ruchu w jednym kierunku tj. od ulicy Kościuszki do ulicy Kazimierza Wielkiego. W przeciwnym kierunku ruch będzie prowadzony objazdami z wykorzystaniem ulic Rzeźnickiej, Sądeckiej i Fischera. Na ulicy Rzeźnickiej będzie zmiana kierunku ruchu w stosunku do istniejącej organizacji ruchu. Zasadniczy objazd dla samochodów osobowych realizowany będzie przez ulicę Rzeźnicką natomiast autobusy pojadą przez ulicę Szewską.

W odległości ok 500 m od obszaru robót na ulicy Kazimierza Wielkiego od strony Krakowa i na ulicy Trudnej od strony Tarnowa przewidziano zastosowanie oznakowania informacyjnego o utrudnieniach w ruchu w postaci tablic. Wykonawca zapewni ciągłość ruchu pieszego w obszarach prowadzonych prac.

Info: Urząd Miasta