Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-02-18 20:32:57 przez system

Uzbornia: CBA zajmuje się przeprowadzonym przetargiem

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Antykorupcyjnego zajmują się sprawdzaniem dokumentów dotyczących przeprowadzenia przez Miejski Dom Kultury przetargu na utrzymanie czystości na terenie Parku Rodzinnego Uzbornia.

Przetarg został rozstrzygnięty pod koniec 2014 roku. Wzięło w nim udział cztery podmioty. Wygrała firma handlowo – usługowa „Proinwest” Marek Gogola, mimo że zaproponowała ofertę, która pod względem finansowym była mniej atrakcyjna od dwóch innych podmiotów. Propozycja firmy, która wygrała opiewała na kwotę 622 tys. zł i była o ponad połowę większa od najniższej oferty. Tą zdecydowano się jednak odrzucić, ponieważ jak tłumaczyła Anna Kocot – Maciuszek, dyrektorka Miejskiego Domu Kultury, za taką kwotę nie można byłoby wykonać dobrze zakresu prac, które zostały określone w przetargu.

Postępowanie przetargowe wzbudziło wiele kontrowersji wśród radnych. Sprawie postanowiła bliżej przyjrzeć się komisja rewizyjna, która w listopadzie ubiegłego roku stwierdziła, że od strony formalno – prawnej do przeprowadzonego przetargu nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

Teraz sprawę postanowiło jeszcze raz zbadać CBA. - Rzeczywiście w Środę Popielcową odwiedziło mnie dwoje pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego i przejrzało dokumenty. Chodziło o prawidłowość przeprowadzenia przetargu. Poinformowałam, że komisja rewizyjna tym się zajmowała i państwo jednoznacznie stwierdzili, że przetarg został przeprowadzony w sposób prawidłowy – poinformowała Anna Kocot-Maciuszek, która została zapytana o sprawę przez radnego Marka Bryga, podczas lutowej komisji rewizyjnej odbywającej się w bocheńskim magistracie.

Były burmistrz Bochni – Bogdan Kosturkiewicz stwierdził, że jeżeli sprawą zajmuje się Centralne Biuro Antykorupcyjne, nie jest powodem to żadnych obaw. - Jest rzeczą standardową, że CBA sprawdza przetargi. Kiedy ja realizowałem KN-2 również CBA zażyczyło sobie przekazania określonych dokumentów, kiedy okazało się, że wyszły prace dodatkowe związane z głębszym korytowaniem – zaznaczył pełniący obecnie funkcję radnego były włodarz miasta.

    • Cieszę się, że CBA funkcjonuje w Polsce i sprawdza takie rzeczy. Dzięki temu czuję się pewniejszy. Proszę zobaczyć ile dzięki temu afer wykryto w Polsce. W tym momencie pełen szacunek dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Od tego są, aby sprawdzać rzeczy, które według niektórych budzą wątpliwości –* dodał Bogdan Kosturkiewicz.