Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-06-22 09:56:07 przez system

V Letnie Muzykowanie w Kurowie

W środę, 26 czerwca 2019 r. w Filii nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni odbędzie się V Letnie Muzykowanie, czyli koncert na różne instrumenty, którego hasłem są „Muzyczne podróże”.

Muzyka nie zna granic, przychodzi do nas z różnych stron świata i pozwala lepiej poznawać inne kultury. Każdy kontynent, kraj, region wnosił do muzyki coś nowego i pełnego emocji, wynikającego z jego historii i tradycji. Podróżując po świecie poznajemy nie tylko ludzi, zabytki, fascynujące miejsca ale i ich muzykę, często charakterystyczną i od wieków związaną z tamtejszą kulturą. Przywozimy ją jako pamiątkę z podróży by pozostała z nami na kolejne lata.

Różnorodność gatunków muzycznych sprawia, że zostają zaspokojone gusta każdego człowieka. Każdy ma swój ulubiony utwór, gatunek muzyczny czy kompozytora. Dlatego chcemy zaprosić do Filii w Kurowie na V Letnie Muzykowanie. Wystąpią młodzi czytelnicy Biblioteki, uczący się gry na instrumentach (w Szkole Muzycznej i uczęszczający na lekcje prywatne), którzy zaprezentują wybrane przez siebie utwory kierując się własnymi upodobaniami. W muzyczną podróż po świecie zabierze nas zespół wokalno-instrumentalny w składzie; Anna Rydz - skrzypce, Kinga Kaczmarczyk – fortepian i Magdalena Szydłowska – wokal.

Koncert odbędzie się w ramach realizacji projektu „Audiobook kontra książki czyli z czym lepiej podróżować?” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych w środę 26 czerwca 2019 r. na godz. 18.00 do Filii nr 3 przy ul. Kurów 77