Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-02-02 07:55:18 przez system

VI Warsztaty Logistyczne w CKZiU w Łapanowie

Młodzież Szkolnego Klubu Logistyki, działającego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie pod opieką Krystyny Migdał, uczestniczyła w VI Warsztatach Logistycznych. Spotkanie zorganizowane zostało 25 stycznia, a jego tematem przewodnim były „Rozwiązania logistyczne na przykładzie OSP Łapanów”.

W tym dniu każdy z uczestników mógł poczuć się jak prawdziwy strażak, biorąc udział w grze symulacyjnej „Straż Pożarna”. Podczas rozgrywki gracze wzięli udział w kilkudziesięciu różnorodnych misjach wymagających szerokiego spektrum umiejętności np. gaszenia pożaru, wydobywania poszkodowanych z wraków samochodów czy usuwania skutków katastrofy kolejki metra.

Młodzież miała także okazję zwiedzić siedzibę OSP Łapanów, po której oprowadził Pan Łukasz Bujak opowiadając o prawnej działalności, celu i zadaniach Ochotniczej Straży Pożarnej. Ponadto wyjaśnił działanie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) oraz opisał wyposażenie wozu gaśniczego jednostki i podstawowy ubiór strażaka.

Po zajęciach warsztatowych uczestnicy otrzymali gadżety oraz dyplomy uczestnictwa.

Tego dnia CKZiU w Łapanowie gościło w swych murach uczniów z Publicznego Gimnazjum w Trzcianie. Młodzież uczestniczyła w zajęciach zawodoznawczych, przygotowanych przez szkołę oraz przyglądała się przebiegowi VI Warsztatów Logistycznych.