Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-03-13 20:03:33 przez Czas2012

W Bochni i na terenie powiatu jak dotąd nie ma przypadków zachorowań

Spotkanie Sztabu Kryzysowego w Starostwie Powiatowym

W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem spotkania było zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę COVID-19. W spotkaniu któremu przewodniczył starosta Adam Korta uczestniczyli członkowie Sztabu Kryzysowego, komendanci, dyrektorzy służb, inspekcji i jednostek powiatowych.

Podczas spotkania omówiono zadania poszczególnych służb, w tym m.in. sanepidu - informuje urząd straostwa. Rozmawiano o przygotowaniu do działań służby zdrowia, straży pożarnej i policji. Ustalono, iż w czasie trwania tej nadzwyczajnej sytuacji wszystkie służby mają być w stałym kontakcie ze starostwem.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przedstawiła informacje dotyczące aktualnej sytuacji w powiecie. Omówiła także procedury w sprawie podejrzeń zachorowań. Jak podała aktualnie nie ma na terenie powiatu przypadków zachorować ani osób objętych kwarantanną.

Musimy być przygotowani na to zjawisko. Apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądek, a także dostosowanie się do pleceń służb i inspekcji, jeśli nie musimy wychodzić zostańmy w domach. Z naszej strony na bieżąco wdrażamy wszystkie zalecenia i polecenia Wojewody Małopolskiego - mówił Starosta Bocheński.