Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-12-03 17:14:10 przez Czas2012

W budynku SOSW remontują sale

Budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni, gdzie jeszcze niedawno funkcjonowała Bursa Szkolna, a wcześniej Internat ZS Nr 2, zyska jest remontowany nie tylko na zewnątrz. We wnętrzach budynku trwają również prace adaptacyjne byłych pomieszczeń sypialnych (dawnej bursy) na sale dydaktyczne.

Prace zostały podzielone na dwa zadania. Roboty remontowe i wymiana instalacji elektrycznej wraz z założeniem specjalnego sprzętu - co potrwać do stycznia przyszłego roku. W remontowanej części budynku zlokalizowane będą sale lekcyjne dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną, pracowania komputerowa, matematyczna, biologiczno-chemiczna, językowa, humanistyczna, przyrodnicza i kilka sal rewalidacyjnych.

W budynku powstanie także pracownia gastronomiczna, która będzie służyła uczniom do kształcenia zawodowego. Po zakończeniu wszystkich prac, planuje się całkowite przeniesienie szkoły z budynku przy ul. Stasiaka do budynku przy ul. Kazimierza Wlk. Nastąpi to w czasie ferii zimowych.

Trwają również prace termomodernizacyjne budynku. Ich koszt to blisko 1,5 miliona złotych. W połowie przyszłego roku szkoła będzie mogła się pochwalić całkiem nowym wyglądem.

Info: Starostwo Powiatowe