Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-09-11 23:27:43 przez Czas2012

W Dąbrówce powstanie przedszkole

W Dąbrówce – wsi położonej w gminie Rzezawa – rozpoczęto budowę przedszkola. Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej 9 września podpisał umowę na kompleksową przebudowę budynku, w którym ma powstać przedszkole integracyjne. Inwestycja będzie kosztować niespełna 1 mln 740 tys. zł.

Obiekt, w którym będzie się mieścić nowe przedszkole to trzykondygnacyjny budynek wolnostojący znajdujący się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Niedawno docieplone zostały w nim ściany i strop oraz wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Wymieniono także jego pokrycie dachowe. Wkrótce w ramach podpisanej umowy na jego parterze zostaną natomiast utworzone dwie sale przedszkolne, a także szatnie, łazienki oraz sala do rehabilitacji, która będzie wyposażona w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń. Na pierwszym piętrze będzie się mieściła m.in. kuchnia obsługująca przedszkole oraz szkołę, stołówka, świetlica i sala rekreacyjna. Na drugim piętrze powstaną natomiast trzy nowoczesne sale dydaktyczne wraz z pokojem pedagoga i toaletami.

Zadanie ma zostać zrealizowane do 14 sierpnia 2020 roku. Gmina Rzezawa na ten cel pozyskała 144 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.