Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-06-06 22:06:06 przez Czas2012

W Mechaniku ruszył populacyjny punkt szczepień

Jak szczepił się starosta?

Ruszył drugi na terenie powiatu bocheńskiego populacyjny punkt szczepień. Od środy (02.06) mieszkańcy Bocheńszczyzny w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Bochni przyjmowali pierwszą dawkę szczepionki firmy Pfizer. Otwarciu punktu przyglądał się Starosta Adam Korta wspólnie z Przewodniczącą Rady Bernadettą Gąsiorek.

Szczepienia w popularnym Mechaniku odbywają się od godziny 8.00 do godz. 18.00. Punkt zorganizowany jest w ten sposób aby osoba która się pojawi mogła się zarejestrować. Jeśli nie posiada wypełnionej ankiety, przygotowano miejsce w którym spokojnie może usiąść i tę ankietę wypełnić. Kolejno z wypełnioną ankietą udaje się do jednego z pięciu gabinetów w którym znajduje się ratownik medyczny. Po sprawdzeniu informacji i przeprowadzeniu krótkiego wywiadu, pacjent zostaje zaszczepiony. Wychodząc z gabinetu osoba udaje się do punktu w którym może umówić się na kolejny termin szczepienia, następnie do miejsca w którym powinna odczekać 15 minut, aby sprawdzić, czy nie doszło w jego przypadku do niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP). Wszyscy którzy pojawią się w punkcie, oczekując na szczepienie mogą podziwiać wystawę prezentującą piękno naszego regionu. Mogą również zaopatrzyć się w materiały promocyjne m.in. z Kopalni Soli, wiśnickiego Zamku czy Lipnicy Murowanej.

To już drugi populacyjny punkt na terenie Bocheńszczyzny. Pierwszy ruszył w połowie kwietnia w Łapanowie i do dzisiaj zaszczepionych zostało 1731 osób. Można zaobserwować, że większość osób, która pojawia się w Łapanowie to osoby przyjeżdżające spoza powiatu bocheńskiego.

W Mechaniku zaszczepił się również starosta bocheński Adam Korta, który zachęca do szczepień. Starostwo wspólnie z bocheńskim szpitalem przygotowało kampanię informacyjno-promocyjną pod nazwą "Bocheńszczyna się szczepi" zachęcającą mieszkańców Powiatu Bochenskiego do szczepień.

Informacje o funkcjonowaniu punktów są zamieszczane na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Bochni, który odpowiada za przeprowadzenie szczepienia populacyjnego na Bocheńszczyźnie.

Aby się zaszczepić konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Jest ona możliwa:
• elektronicznie przez pacjent.gov.pl, https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja
• poprzez bezpłatną infolinię 989, https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja
• poprzez SMS wysłanego na numer 880 333 333 lub 664 908 556 o treści: Szczepimy Sie (https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-sie-na-szczepienie-przez-sms)

W Szpitalu Powiatowym w Bochni został uruchomiony numer tel. 14 615 32 50, pod którymi także można zarejestrować się na szczepienie. Rejestracja czynna jest poniedziałku do piątku w godzinach 8-12.

Info: Urząd Powiatowy