Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-07-27 07:03:40 przez Czas2012

W Nieprześni powstanie nowy most

Urzędnicy powiatu bocheńskiego informują, że rusza kolejna inwestycja drogowa, tym razem w Nieprześni. W Starostwie Powiatowym podpisano w tej sprawie odpowiednie dokumenty. W obecności starosty Adama Korty i członka zarządu Rafała Rudki, dyrektor PZD Tadeusz Białka podpisał umowę z Przemysławem Birkowskim wykonawcą prac.

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2020/DSC_2804.JPGBudowa nowego mostu będzie kosztować prawie 950 tysięcy złotych. Most powstanie do końca roku. Wykonawca w ramach umowy musi rozebrać istniejący tzw. „mały most" a w jego miejsce wybudować nowy obiekt inżynierski. Ponadto położony zostanie nowy asfalt na dojazdach do mostu, przebudowie i umocnieniu ulegnie także odcinek potoku jak również powstanie kanalizacja deszczowa i przebudują rów.

Podczas podpisania umowy starosta podkreślił: Cieszę się, że to już kolejna inwestycja drogowa, którą uda nam się zrealizować jeszcze w tym roku. Prace drogowe trwają w wielu miejscach na terenie naszego powiatu. W chwili obecnej w Kierlikówce i Łąkcie Dolnej kładziemy nową nawierzchnię, a w Łąkcie Górnej już została położona. Rozpoczęliśmy także prace w Królówce i Rzezawie na Pacynkowej. Udało się wprowadzić ruch okrężny w rejonie ulic Poniatowskiego, Trudnej i Brzeskiej. Mogę również zdradzić że w przyszłym tygodniu podpisujemy kolejną umowę na modernizację drogi w Bochni - mówi starosta Adam Korta.

Budowa mostu jest możliwa dzięki dotacji z rezerwy celowej z Ministerstwa Infrastruktury.