Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-02-27 09:50:50 przez system

W ręce policji trafili handlarze nielegalnym tytoniem

Bocheńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy handlowali na terenie Bochni wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 38 paczek suszu tytoniowego o łącznej wadze 19 kg oraz 120 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

26 lutego funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni wspólnie z Inspektorami Kontroli Skarbowej Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Bochni, którzy posiadali i handlowali wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Mężczyźni handlowali tytoniem i papierosami na jednej z ulic zlokalizowanych w rejonie miejskiego targowiska, a nielegalny towar trzymali w samochodzie. Wpadli w chwili kiedy jeden z nich wyciągnął z pojazdu partię papierosów do sprzedaży. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci i inspektorzy ujawnili i zabezpieczyli 38 paczek suszu tytoniowego o łącznej wadze 19 kg oraz 120 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
Wstępnie wyliczono, że oszuści uszczuplili budżet państwa na sumę około 16 300 złotych.

Mężczyźni, 29- i 24-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do bocheńskiej komendy, gdzie uczestniczyli w dalszych czynnościach procesowych. W trakcie przesłuchania przyznali się do posiadania i handlu nielegalnym tytoniem i papierosami. Zgodnie z obowiązującymi procedurami policja w najbliższym czasie przekaże sprawę Urzędowi Kontroli Skarbowej w Krakowie, która zajmie się dalszym losem nieuczciwych handlarzy.