Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-09-15 17:46:05 przez system

W szpitalu urodziło się tysięczne dziecko

W piątek w bocheńskim szpitalu urodziło się tysięczne w tym roku dziecko. Mały Antoni – teraz jeszcze Antoś, to zdrowy i śliczny – jak zapewniają pracownicy oddziału - chłopczyk, który przyszedł na świat 11 września o godz. 11.45, a jego waga w chwili przyjścia na świat wynosiła 4150. Chłopczyk miał 60 cm długości. Antoś jest drugim dzieckiem Państwa Magdaleny i Macieja Bryndalów, w domu czeka na niego kilkuletnia siostrzyczka.

Narodziny Antosia były okazją do złożenia w szpitalu wizyty bocheńskiego starosty Ludwika Węgrzyna. Starosta życzył rodzicom aby synek rozwijał się dobrze, przynosząc radość dla całej rodziny, oraz żeby nigdy nie zabrakło im przychylności losu oraz ludzi dobrego serca. Rodzice otrzymali także od władz powiatu tysiąc złotych.

Pani Magdalena, mama tysięcznego dziecka, mieszkanka Brzeska, podziękowania otrzymała również od dyrektora Jarosława Kyci, który dziękowała za wybór bocheńskiej placówki jak również Ordynatora Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Norberta Majewskiego, Ordynator Oddziału Neonatologii Katarzyny Zych oraz Pań Oddziałowych Anny Bielewicz i Anny Jaworskiej. W 2016 roku liczba porodów w bocheńskiej placówce wyniosła – 1009. W 2017 liczba ta zwiększyła się do 1229. Jak widać liczba kobiet, które chcą rodzić w bocheńskiej placówce systematycznie rośnie, a fakt, że coraz więcej kobiet z poza powiatu bocheńskiego wybiera to miejsce do porodu, może jedynie cieszyć – komentują te dane zarządzające szpitalem władze.