Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-09-05 19:23:43 przez system

Władze miasta na inauguracji roku szkolnego

„W dniu inauguracji nowego roku szkolnego, myślami i sercem jestem z każdym z Was, szczególnie zaś z tymi, którzy po raz pierwszy rozpoczynają swoją szkolną przygodę – napisał do dzieci w liście na inaugurację roku szkolnego burmistrz Stefan Kolawiński.

Z tej okazji życzę Wam wszystkim, by szkolna rzeczywistość przyniosła to, co najważniejsze: fascynację towarzyszącą zdobywaniu wiedzy, radość z poznawania świata oraz przeświadczenie, że nabyte umiejętności pozwolą Wam w dorosłym życiu sprostać wielu zadaniom, a nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Niech energia i zapał towarzyszą Wam w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji oraz kształtowaniu własnych charakterów. Życzę Wam również drodzy Uczniowie, abyście również w tym roku szkolnym wyznaczali sobie ważne i ambitne cele i krok po kroku, konsekwentnie je realizowali(...)"

Przedstawiciele burmistrza, jego z-ca Lucjan Robert Cerazy oraz sekretarz Gminy Miasta Bochnia Edyta Groblicka-Kuc wzięli udział w rozpoczęciu roku szkolnego w trzech bocheńskich szkołach, gdzie odczytali dzieciom słowa Stefana Kolawińskiego.

We wszystkich miejskich placówkach oświatowych 4 września naukę rozpoczęło w sumie 4010 dzieci, w tym: 1080 w przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i 2930 w szkołach podstawowych.

Do klas I przystąpiło 328 uczniów. Po reformie edukacji w klasach VII naukę rozpoczęło 354 uczniów, natomiast w wygaszanych klasach II i III gimnazjum (w szkołach podstawowych) uczyć się będzie 544 uczniów.

Zdjęcie pochodzi ze str bochnia.eu