Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-12-01 11:16:44 przez system

Warzywa i owoce rozdawali w Rzezawie

p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; line-height: 120%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2; } W ramach specjalnego programu finansowanego z Unii Europejskiej w zamian za odszkodowanie z powodu nałożenia embarga rosyjskiego na ich produkty polscy sadownicy i rolnicy przekazali swoje owoce i warzywa organizacji Banku Żywności w Krakowie. Bank zaś przekazał je potrzebującym, poprzez współpracujące z nim inne organizacje i placówki. Programem tym zainteresował się Wójt Gminy Rzezawa pan Mariusz Palej i razem z GOPS zorganizował dla potrzebujących darmowe owoce i warzywa z Banku Żywności zgodnie z kryteriami opracowanymi przez GOPS.

p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; line-height: 120%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2; } Ponad 19 ton jabłek oraz 16 ton warzyw zostały dostarczone do gminy Rzezawa.

Jabłka, kapusta, kalafior, papryka, marchew, brokuły przyjechały dwoma tirami do gminy Rzezawa w czwartek 26 listopada. Od godziny 10:00 na terenie boiska sportowego były składowane owoce i warzywa, po które ustawiła się długa kolejka potrzebujących. Mimo niesprzyjającej aury, niskiej temperatury nie brakowało osób, które pomagały w rozdawaniu owoców i warzyw.

Podziękowania należą się mocno zaangażowanym Strażakom z OSP Rzezawa i OSP Jodłówka, którzy przez wiele godzin rozładowywali produkty. W rozdysponowaniu darów pomogli również sołtys wsi Rzezawa Józef Zych oraz radny gminy Rzezawa Robert Świercz. W tym miejscu należą się również podziękowania Dyrektor GCKCziS Renacie Prokop za udostępnienie świetlicy i przygotowanie ciepłych napoi dla osób wydających produkty.