Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-04-04 11:02:03 przez system

Weekend bogaty w wypadki

Miniony weekend obfitował w kolizje i wypadki drogowe. Najpoważniejeszy zdarzył się 1 kwietnia w Tarnowie, i nie był to niestety, primaaprilis…

1 kwietnia, godzina 17:43 – Tarnawa – wypadek drogowy
Kierowca opla astry, pokonując lewoskrętny łuk drogi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie doszło do wywrócenia się pojazdu na dach. Oplem podróżowało 5 osób. Nieprzytomny kierowca z poważnym urazem głowy został zabrany do szpitala w Krakowie przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Trzech pasażerów z lekkimi obrażeniami trafiło do szpitala w Limanowej i Bochni, jeden z pasażerów nie doznał obrażeń i pozostał na miejscu zdarzenia.
Z wstępnych ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni wynika, że przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

2 kwietnia, godzina 8:20 – Leszczyna – kolizja drogowa
Kierowca opla zafira potrącił dzika, który wbiegł na jezdnie z przydrożnych zarośli.

3 kwietnia, godzina 6:45, Stanisławice – kolizja drogowa
Kierowca bmw, wskutek niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w dwa słupy linii elektrycznej, powodując ich złamanie. Wskutek zdarzenia kierowca nie odniósł obrażeń ciała. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów bezpieczeństwa drogowego, policjanci zatrzymali 25-letniemu mieszkańcowi powiatu bocheńskiego prawo jazdy. W najbliższym czasie do sądu w Bochni zostanie skierowany wniosek o ukaranie 25-latka.

3 kwietnia, godzina 11:00, Żegocina – kolizja drogowa
Kierowca suzuki SXA, jadąc przez Żegocinę, zjechał z drogi, a następnie do płynącego blisko drogi potoku. Mężczyzna był trzeźwy, nie doznał obrażeń ciała. Został ukarany mandatem i punktami karnymi.