Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-29 15:09:42 przez system

Weekend na drogach: pijany Niemiec i rowerzyści

Tradycyjnie najwięcej wypadków na drogach ma miejsce w czasie weekendu. Poniewz był to pierwszy weekend wakacyjny policja zanotowała zwiększoną ilość kierowców, którzy kierowali na „podwójnym gazie”.

27 czerwca, godzina 15:30, Bochnia – kierowca w stanie nietrzeźwości

Patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, na drodze K4
w Bochni dokonał zatrzymania 29-letniego mężczyzny, obywatela Niemiec (zam. Berlin), który kierował samochodem opel astra, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wskazało u mężczyzny 0,86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem Rejonowym w Bochni.

27 czerwca, godzina 17:10, Ostrów Szlachecki – nietrzeźwy kierowca
Patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolu Ostrowa Szlacheckiego dokonał zatrzymania mężczyzny, który kierował rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości przy stwierdzonej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,62 promila,. W najbliższym czasie policja skieruje do Sądu Rejonowego w Bochni wniosek o ukaranie sprawcy tego wykroczenia.

27 czerwca, godzina 17:45, Majkowice – kolejny nietrzeźwy kierowca
Patrol Wydziału Ruchu Drogowego w Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolu Majkowic dokonał zatrzymania mężczyzny, który kierował po drodze publicznej rowerem przy stwierdzonej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu
z wynikiem 1,38 promila. W najbliższym czasie policja skieruje do Sądu Rejonowego w Bochni wniosek o ukaranie sprawcy tego wykroczenia.

27 czerwca, godzina 19:40, Bochnia, ul. Regis – kolizja drogowa
Kierująca osobowym fordem, podczas cofania z parkingu uderzyła w zaparkowaną skodę, doprowadzając do kolizji drogowej. Kierująca była trzeźwa, została ukarana mandatem i punktami karnymi.

27 czerwca , godzina 22:20, Cikowice – kolizja drogowa z sarną
Kierowca skody rapid potrącił sarnę, która nagle wtargnęła na jezdnię z przydrożnych zarośli.

28 czerwca, godzina 20:14, Nowy Wiśnicz, ul. Olchawska – kolizja drogowa
Kierowca opla astry cofając uderzył w prawidłowo poruszającego się opla corsę. Kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi.