Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-09-07 10:13:20 przez system

Weekend na drogach

Ubiegły weeeknd na szczęście nie obfitował w liczne zdarzenia drogowe. O pechu może mowić 25-letni mężczytzna, która najpierw dostał mandat za przekroczenie predkosci, a później... został zabrany do aresztu, bo okazało się, że jest poszukiwany listem gończym.

5 września, godzina 10:45, Łąkta Górna – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu w trakcie patrolu Łąkty Górnej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata punto. Poddano go badaniu stanu trzeźwości, a urządzenie pomiarowe wskazało 1,85 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, oraz wysoka grzywna.

6 września, godzina 18:45, Lubomierz – kolizja drogowa
Kierowca skody felicia, na prawoskrętnym łuku drogi przekroczył oś jezdni, doprowadzając do zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku peugeotem 107. Kierujący pojazdami byli trzeźwi, żaden z uczestników nie odniósł obrażeń. Kierowca skody został ukarany mandatem karnym oraz punktami za stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

6 września, godzina 22:00, Bochnia ul. Brzeska – ujawnienie osoby poszukiwanej listem gończym
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, prowadząc pracę na radarowym mierniku prędkości, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty corolli, który przekroczył o 22 km/h dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. W trakcie legitymowania kierującego, 25 letniego mieszkańca powiatu wielickiego oraz sprawdzenia w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że 25-latek poszukiwany jest listem gończym przez sąd w Krakowie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, a następnie zatrzymany i osadzony bocheńskiej komendzie policji, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego w Krakowie.