Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-12 13:07:59 przez system

Weekend na drogach

W minionym weekendzie policja zanotowała 6 zdarzeń drogowych – aż połowa z nich dotyczyła kierowców, złapanych za jazdę pod wpływem alkoholu.

09.10.2015r., godzina 10:26, Bochnia ul. Brodzińskiego – kolizja drogowa
Kierująca samochodem lancia, jadąc ulicą Brodzińskiego w kierunku Łapczycy, nie zachowała ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki peugeot, w skutek czego najechała na tył tego pojazdu doprowadzając do kolizji drogowej. Kierujący byli trzeźwi, sprawczyni została ukarana mandatem i punktami karnymi.

09.10.2015r., godzina 12:55, Muchówka - kolizja drogowa
Kierowca osobowego mercedesa, pokonując lewoskrętny łuk drogi, zjechał częściowo na pas ruchu w kierunku przeciwnym, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo poruszającym się samochodem marki Iveco. W skutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, kierujący byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

09.10.2015r., godzina 12:55, Ispina – kierowca w stanie po użyciu alkoholu
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie patrolu Ispini zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki audi. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu 0,44 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a w najbliższym czasie policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie sprawcy wykroczenia.

09.10.2015r., godzina 17:34, Bochnia, ul. Krzeczowska – kolizja drogowa
Kierowca samochodu marki Iveco, w trakcie pokonywania prawoskrętnego łuku drogi zjechał na pas ruchu w kierunku przeciwnym, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo poruszającym się tym pasem oplem zafirą. Wskutek zdarzenia nikt nie ucierpiał. Kierujący byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

09.10.2015r., godzina 22:55, Bochnia, ul. Trudna – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolu ulicy Trudnej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowej hondy civic. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu 0,74 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo przed prokuratorem i sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

11.10.2015r., godzina 8:54, Dębina – kierowca w stanie po użyciu alkoholu
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie patrolu Dębiny zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody roomster. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu 0,42 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a w najbliższym czasie policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie sprawcy wykroczenia.