Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-05 11:32:25 przez system

Weekend pijanych kierowców

Pierwszy weekend października był pracowity dla bocheńskich policjantów. Na drogach naszego powiatu zatrzymano bowiem kilka osób, które siedziały za kierwonicą swoich pojazdów pod wpływem alkoholu.

02.10.2015r., godzina 8:26, Lipnica Górna – kolizja drogowa

Kierujący samochodem marki VW LT w trakcie włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Audi doprowadzając do zderzenia się pojazdów. W skutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, kierowcy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

02.10.2015r., godzina 9:35, kierujący w stanie po użyciu alkoholu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Badanie stanu trzeźwości wskazało u mężczyzny stan po użyciu alkoholu z wynikiem 0,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci skierują wniosek do sądu celem ukarania sprawcy wykroczenia.

02.10.2015r., godzina 14:35, Bochnia, ul. Brzeźnicka - kierujący w stanie nietrzeźwości

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Badanie stanu trzeźwości wskazało u mężczyzny stan nietrzeźwości z wynikiem 2,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci skierują wniosek do sądu celem ukarania sprawcy wykroczenia.

02.10.2015r., godzina 17:27, Nieszkowice Małe – kierujący w stanie po użyciu alkoholu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie patrolu miejscowości Nieszkowice Małe zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Daewoo. Badanie stanu trzeźwości wskazało u mężczyzny stan po użyciu alkoholu z wynikiem 0,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, ponadto policjanci skierują wniosek do sądu celem ukarania sprawcy wykroczenia.

02.10.2015r., godzina 17:50, Nieszkowice Małe – kierujący w stanie po użyciu alkoholu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie patrolu miejscowości Nieszkowice Małe zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Fiat Seicento. Badanie stanu trzeźwości wskazało u mężczyzny stan po użyciu alkoholu z wynikiem 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, ponadto policjanci skierują wniosek do sądu celem ukarania sprawcy wykroczenia.

03.10.2015r., godzina 00:26, Chrostowa – kierujący w stanie po użyciu alkoholu

Policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu , w trakcie patrolu miejscowości Chrostowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Ford Focus. Badanie stanu trzeźwości wskazało u mężczyzny stan po użyciu alkoholu z wynikiem 0,38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, ponadto policjanci skierują wniosek do sądu celem ukarania sprawcy wykroczenia.

03.10.2015r., godzina 21:45, Proszówki – kierujący w stanie nietrzeźwości

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie patrolowania miejscowości Proszówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki KYmco. Badanie stanu trzeźwości wskazało u 16 latka stan nietrzeźwości z wynikiem 0,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o karze dla 16 latka.

04.10.2015r., godzina 10:46, Łapczyca – kolizja drogowa

Kierujący samochodem marki VW T4 jadąc za poprzedzającym go pojazdem marki VW nie zachował ostrożności i bezpiecznej odległości w skutek czego najechał na tył Volkswagena, który siłą uderzenia został pchnięty na tył kolejnego pojazdu marki Volkswagen Passat. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Sprawca zdarzenia został ukarany.

04.10.2015r., godzina 12:08, Żegocina – kolizja drogowa

W Żegocinie 19 letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra, nie stosując się do linii podwójnej ciągłej, podczas wykonywania manewru wyprzedzania ciągu pojazdów przy dojeździe do wzniesienia doprowadził do zderzenia z samochodem marki Renault Laguna, którego kierujący był w trakcie wykonywania skrętu w lewo na teren prywatnej posesji. Kierujący trzeźwi, na sprawcę zdarzenia został nałożony mandat i punkty karne.