Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-08-17 22:28:22 przez system

Weekend pijanych rowerzystów

Aż 11 zdarzeń drogowych ujawnili w miniony weekend policjanci z "drogówki" na terenie całego powiatu. Tym razem niechlubnymi "bohaterami" tej kroniki byli rowerzyści, którzy wychylili o jeden kieliszek za dużo. Czasami o kilka kieliszków.

15 sierpnia, godzina 12:00, Łapanów – kolizja drogowa
Kierowcy forda fiesty oraz opla astra podczas wykonywanego jednocześnie manewru cofania nie zachowali szczególnej ostrożności, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Na kierujących, z uwagi na orzekniętą współwinę, nałożono mandaty i punkty karne.

15 sierpnia,, godzina 15:30, Grobla – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem, który w sposób widoczny miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. 65-letni mężczyzna w trakcie badania stanu trzeźwości „wydmuchał” 2,52 promila alkoholu. Policjanci przekazali mężczyznę pod opiekę rodzinie, a w najbliższym czasie skierują wniosek do sądu o ukaranie sprawcy wykroczenia.

15 sierpnia, godzina 17:00, Kobylec – kolizja drogowa
Kierująca samochodem osobowym marki volvo i kierowca volkswagena passata w trakcie wymijania się nie zachowali szczególnej ostrożności, doprowadzając do zderzenia się pojazdów zewnętrznymi lusterkami. Z uwagi na orzeczoną współwinę na kierujących nałożono mandaty i punkty karne. W tym samym rejonie zdarzenia, po krótkiej chwili kierująca volvo, wykonując manewr skrętu w prawo, podczas wjazdu na posesję wjechała na stojący volkswagen passat, ten sam, z którym wcześniej miała kolizję! Kierowcy byli trzeźwi.

15 sierpnia, godzina 18:00, Bogucice – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, 21-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, który poruszał się po drodze rowerem będąc w stanie nietrzeźwości (wynik badania – 1,02 promila). Policjanci w najbliższym czasie skierują wniosek do sądu o ukaranie sprawcy wykroczenia.

15 sierpnia, godzina 20:50, Baczków – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, patrolując Baczków zatrzymali kompletnie pijanego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 49-letniego mieszkańca gminy Bochnia wskazało 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę przekazano pod opiekę rodzinie, a w najbliższym czasie skierowany zostanie wniosek do sądu celem ukarania sprawcy wykroczenia. W trakcie czynności okazało się również, że 49-latek posiada czynny zakaz kierowania rowerami, co dodatkowo stanowi przestępstwo niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu, za co grozi do 3 lat więzienia.

16 sierpnia, godzina 12:50, Chrostowa – kierowca bez uprawnień
Policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki kawasaki EX-650. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień kategorii „A”. Ponadto policjanci, sprawdzając mężczyznę w systemie informacyjnym spostrzegli, że był on już karany mandatem za to samo wykroczenie, dlatego też sporządzili z kontroli drogowej stosowną dokumentację, na podstawie której sporządzą wniosek do sądu celem ukarania mężczyzny. Teraz mieszkaniec gminy Bochnia będzie się tłumaczył przed sądem ze swojej lekceważącej wobec przepisów prawa postawy.

16 sierpnia, godzina 16:20, Rdzawa – kierowca w stanie po użyciu alkoholu
Policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu w trakcie kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę, który kierował osobowym renaultem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna w trakcie kontroli stanu trzeźwości "wydmuchał” 0,3 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy i w najbliższym czasie to sąd zadecyduje, na jak długo zatrzymać mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdów i jaką karę wobec niego zastosować.

16 sierpnia, godzina 16:50, Proszówki – rowerzysta w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie patrolu Proszówek zatrzymali do kontroli mężczyznę, który kierował rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało zawartość 1,02 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem w Bochni.

16 sierpnia, godzina 18:00, Kopaliny – kolizja drogowa
Kierujący samochodem osobowym marki volvo jadąc drogą wojewódzką nr 965 w kierunku Bochni nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki audi A4, wskutek czego najechał na tył pojazdu, uderzając z niego z taką siłą, że audi uderzyło z kolei w znajdujący się przed nim pojazd marki renault. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń, a kierowca volvo za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem i punktami karnymi.

16 sierpnia, godzina 20:12, Mały Wiśnicz – kolizja drogowa
Kierujący rowerem w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo stracił panowanie nad rowerem, wskutek czego wjechał w bok jadącego z przeciwka pojazdu audi 80. Wskutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała, a rowerzystę jako sprawcę tej kolizji ukarano mandatem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi.

16 sierpnia, godzina 22:25, Bochnia ul. Bracka – kolizja drogowa
Kierująca samochodem osobowym marki skoda octavia na skrzyżowaniu ulic Brackiej i Okulickiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu vw Polo, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem i punktami karnymi.