Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-06-20 13:48:34 przez system

Weekend pod znakiem zdarzeń drogowych

Mijający weekend na drogach powiatu, mimo dobrych warunków atmosferycznych, obfitował w zdarzenia drogowe. Oto ich lista, przygotowana przez KPP Bochnia. Co ciekawe –wszystkie miały miejsce w sobotę 18 czerwca.

18 czerwca, godzina 7:15, Gawłów – kolizja drogowa
Kierujący samochodem marki VW transporter w trakcie jazdy nie zachował ostrożności, wskutek czego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem daewoo matiz. Uczestnicy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

18 czerwca, godzina 10:55, Bochnia, ul. Warzelnicza – kolizja drogowa
Kierowca opla astry w trakcie jazdy nie zachował ostrożności i wjechał w zaparkowany samochód marki toyota yaris, powodując jego uszkodzenie, a następnie oddalił się z miejsca zaradzenia. Policjanci ustalili i ukarali sprawcę mandatem karnym. Kierujący toyotą został ukarany mandatem za parkowanie w miejscu niedozwolonym.

18 czerwca, godzina 15:15, Ispina - nietrzeźwy kierowca
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, 66-letniego mieszkańca Ispiny, który znajdując się na drodze publicznej kierował rowerem w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna miał orzeczony zakaz kierowania rowerami, który nałożył na niego sąd za wcześniejsze, podobne zdarzenie. Mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości oraz za przestępstwo nie stosowania się do wyroku sądu.

18 czerwca, godzina 17:55, Lipnica Górna – zdarzenie drogowe
Mężczyzna, 60-letni mieszkaniec Lipnicy Górnej, kierując ciągnikiem rolniczym, podczas wykonywania prac związanych z przewracaniem siana na terenie własnego pola, nie zachował ostrożności i przejeżdżając zbyt blisko skarpy doprowadził do przewrócenia ciągnika. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia podjął czynności reanimacyjne, po przywróceniu krążenia mężczyana został zabrany przez karetkę do szpitala w Brzesku, gdzie okazało się, że mężczyzna nie ma poważnych obrażeń ciała, a prawdopodobną przyczyną utraty przytomności był zawał serca.

18 czerwca, godzina 21:55, Bochnia ul. Franciszka Bujaka
Kierowca fiata brava w trakcie wykonywania manewru wymijania zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia się z pojazdem marki peugeot 306. Kierowcy byli trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Sprawca kolizji ukarany mandatem i punktami karnymi za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

18 czerwca, godzina 16:26, Bochnia, ul. Krzeczowska – kolizja drogowa
Kierowca samochodu marki audi nie dostosował się do znaku drogowego pionowego B-20 „Stop”, wjechał na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia z oplem astrą. Obaj kierowcy byli trzeźwi, sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.