Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-09-14 17:08:00 przez system

Weekend włamywaczy

W ciągu ostatnich trzech dni (11-13 IX) na terenie naszego powiatu policja odnotowała zwiększoną ilość włamań do domów i pomieszczeń gospodarczych. W odnotowanych przypadkach złodzieje wykorzystali nieobecność właścicieli lub słabe zabezpieczenie pomieszczeń:

  • W Wyżycach nieznany sprawca włamał się do pomieszczeń gospodarczych, skąd ukradł elektronarzędzia wartości 1000 złotych.
  • W Bochni doszło do włamania do jednego z magazynów. Nieznany sprawca po wcześniejszym zerwaniu kłódki zabezpieczającej wszedł do wnętrza magazynu, skąd ukradł trzy plandeki o wartości 750 złotych.
  • W Kobylcu nieznany sprawca włamał się do niezamieszkałego budynku, gdzie dokonał kradzieży przewodów elektrycznych oraz podzespołów licznika energii elektrycznej powodując tym samym straty w wysokości 500 złotych.
  • W Kamionnej nieznany sprawca, wykorzystując fakt pobytu domowników poza domem, otworzył okno domu, przez które następnie wszedł do środka. Z pomieszczenia sprawca ukradł koperty z pieniędzmi, należące do nowożeńców, którzy w tym czasie przebywali na poprawinach.

Policja apeluje do osób, które posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców włamań o kontakt telefoniczny pod numerem alarmowym 997, lub 14-615-22-22 lub osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni.

- Bezpieczeństwo naszej własności zależy w dużej mierze od nas samych, dlatego pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o tym, aby wychodząc z domu zamykać drzwi domów, bramy garaży i innych pomieszczeń, do których złodzieje mogliby się z łatwością dostać – apeluje mł asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.