Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-07-20 11:45:34 przez system

Weekend z wypadkami – panie nie gorsze od panów

Połowa wypadków i kolizji drogowych, do jakich doszło na drogach Bocheńszczyzny w minioną niedzielę, była spowodowana przez kobiety.

19 lipca, godzina 9:15, Ostrów Szlachecki – kierowca w stanie po użyciu alkoholu
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni w trakcie patrolu Ostrowa Szlacheckiego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który poruszał się po drodze publicznej w stanie po użyciu alkoholu (0,21 promila). W najbliższym czasie policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie sprawcy tego wykroczenia.

19 lipca, godzina 16:04, Łapanów – wypadek drogowy.
Kierująca seatem toledo mieszkanka Krakowa, jadąc w kierunku centrum Łapanowa, w trakcie wyprzedzania jadącego w tym samym kierunku rowerzysty potrąciła go, powodując jego upadek. Rowerzysta, 57-letni mieszkaniec Boczowa został odwieziony do szpitala z obrażeniami głowy i kończyn górnych. Kierująca samochodem, jak i rowerzysta byli trzeźwi. Zdarzenie to zostanie dokładnie zbadane przez policjantów, celem wyjaśnienia wszelkich okoliczności i wskazania winnego.

19 lipca, godzina 16:12, Bochnia ul. Partyzantów - kolizja drogowa
Kierowca osobowego rovera w trakcie cofania nie zachował ostrożności, wskutek czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającą się hondą. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi. Obaj kierowcy byłi trzeźwi.

19 lipca, godzina 16:25, Rzezawa ul. Kościelna - kolizja drogowa
Kierująca oplem astrą. wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu fiatowi brava, doprowadzając do kolizji drogowej. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi. Kierowcy byli trzeźwi.

19 lipca, godzina 22:00, Bochnia ul. Kazimierza Brodzińskiego - kolizja drogowa
Kierowca opla meriva, pokonując prawoskrętny łuk drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku bmw. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi.