Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-07-04 21:13:48 przez Czas2012

Węzeł przesiadkowy z parkingiem na 120 miejsc

3 lipca w Urzędzie Miasta Bochnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której zastępca burmistrza Bochni – Gustaw Korta odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki promesę na budowę węzła przesiadkowego w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego.

/media/user/images/upload/Lipiec/Wezel_przesiadkowy.jpgSpotkanie odbyło się z udziałem przedstawicieli senatu i parlamentu z ziemi tarnowskiej, radnych wojewódzkich, powiatowych i miejskich oraz starosty bocheńskiego.

Inwestycja, obejmująca kilka obszarów funkcjonalnych zakłada powstanie parkingów naziemnych na minimum 120 miejsc postojowych, zadaszonego parkingu dla rowerów, zadaszonego parkingu dla motorów, a także miejsc postojowych dla busów wraz ze stanowiskami do obsługi podróżnych. W ramach przedsięwzięcia teren inwestycji zostanie objęty monitoringiem. Przebudowana zostanie także w dużej części ul. Poniatowskiego – informuje Urząd Miasta.

Przy okazji budowy węzła przesiadkowego podniesiona zostanie estetyka okolic Krytej Pływalni. Opuszczony i nie nadający się do użytkowania i remontu budynek znajdujący się w jej sąsiedztwie zostanie rozebrany, a powstały w jego miejscy teren zostanie przeznaczony na cele parkingowe.

Inwestorzy zapewniają, że planowana inwestycja podniesie bezpieczeństwo komunikacyjne nie tylko okolic dworca kolejowego, ale też największego bocheńskiego przystanku na Placu Pułaskiego, gdyż utworzenie dedykowanych miejsc postojowych dla busów przy dworcu pozwoli na wyeliminowanie długich postojów busów na przystanku w centrum miasta.

Wartość projektu to ponad 4,4 mln zł, a dofinansowanie w wysokości ponad 2,9 mln zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Projekt będzie realizowany w systemie 2-letnim.

Info: Urząd Miasta Bochnia
Foto: Łukasz Chojecki