Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-09-18 17:55:35 przez system

Wicepremier na otwarciu hali w Okulicach

W Okulicach została oficjalnie otwarta nowoczesna sala gimnastyczna na miarę XXI wieku. Jest to już kolejna duża inwestycja zrealizowana w ostatnich latach przez Wójta Mariusza Paleja na terenie gminy Rzezawa, która będzie służyć całej lokalnej społeczności.

Na rozbudowę szkoły podstawowej w Okulicach o salę sportową mieszkańcy czekali od ponad 25 lat. Po wielu latach oczekiwań, uczniowie oraz cała społeczność szkolna może wreszcie trenować w nowym miejscu ulubione dyscypliny, a także rozwijać swoje sportowe pasje. Do tej pory nie było takiej możliwości, ponieważ zajęcia odbywały się w prowizorycznie urządzonej małej salce, która mieściła się w jednym z pomieszczeń dydaktycznych.

Teraz komfort zajęć z wychowania fizycznego diametralnie się podniósł.Nowo powstała sala gimnastyczna o powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 610 m2 i posiadającą areną sportową o wymiarach 12 × 24 m została przystosowana do gry m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Oprócz tego wybudowano tam galerię widokową, z której poziomu można oglądać mecze i inne imprezy okolicznościowe. Zaplecze sali sportowej wyposażono natomiast w natryski, szatnie, sanitaria, magazyny sprzętu sportowego i pomieszczenia gospodarcze. Budynek jest ponadto w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada specjalne pochylnie, toalety, a także bezprogowe drzwi.

W uroczystym otwarciu sali gimnastycznej w Okulicach wzięło udział wiele znakomitych gości. Wśród nich był Wicepremier Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Gowin. Podczas swojego wystąpienia podkreślał on, że budowa infrastruktury sportowej jest niezwykle ważna i potrzeba, ponieważ w znaczący sposób wpływa ona na rozwój lokalnych społeczności. - Składam Panu Wójtowi Mariuszowi Palejowi serdeczne podziękowania i gratulacje za to, że przede wszystkim z jego inicjatywy, powstała ta sala sportowa – mówił Jarosław Gowin, który był jedną z osób, która wzięła udział w uroczystym przecięciu wstęgi symbolizującej oficjalne otwarcie hali sportowej przy szkole w Okulicach.

Oprócz Wicepremiera RP w uroczystościach udział wzięli przedstawiciele tamtejszej szkoły podstawowej, Radni Gminy Rzezawa, sekretarz Gminy Rzezawa, kierownicy referatów, sołtysi Gminy Rzezawa, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzezawa, Rady Rodziców oraz bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy.
Po oficjalnej części uroczystości swoje umiejętności sportowe i taneczne zaprezentowali uczniowie, którzy przygotowali z tej okazji ciekawy i niezwykle bogaty program artystyczny.

Sala gimnastyczna w Okulicach, której budowa kosztowała niespełna 1,3 mln zł, jest jedną z pięciu dużych inwestycji zrealizowanych na terenie gminy Rzezawa, która otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Modernizacja Roku”. Wśród innych ważnych inwestycji sportowych, które otrzymały ten prestiżowy tytuł, jest również Szkolna Strefa Sportu w Borku, kompleks sportowy w Rzezawie oraz sala gimnastyczna w Jodłówce. Na inwestycje te Wójt Mariusz Palej przeznaczył łącznie już ponad 7,5 mln zł. W jego planach są już kolejne inwestycje sportowe.