Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-09-30 12:39:40 przez system

Wielki dzień Mechanika

”Sport to najlepsza droga do pokonywania granic” - te słowa Jana Pawła II były mottem uroczystości otwarcia nowej hali sportowej przy ZS nr 1, czyli popularnym „Mechaniku”. Piątkowe wydarzenie było połączone z jubileuszem 50 – lecia tej szkoły.

Starosta Ludwik Węgrzyn w swoim wystąpieniu powiedział, że w sporcie chodzi nie tylko o to aby sobie pokopać piłkę, ale też o kształtowanie hartu ducha, odwagi, woli walki aż do zwycięstwa.

Niewątpliwie takim zwycięstwem jest dla Zarządu powiatu powstanie tego obiektu od zera. „Nie ma wielkich czynów bez wielkich marzeń” - tym cytatem z Jana Kasprowicza skwitował starosta zmagania towarzyszące tej inwestycji. „Mówiono, że to się nie uda, bo nie udało się przez pół wieku”. I oto jest sala gimnastyczna zawierająca pełnowymiarowe boiska do najważniejszych dyscyplin: piłki ręcznej, siatkówki, boisko pełnowymiarowe do koszykówki, do gimnastyki sportowej i do akrobatyki sportowej oraz widownię na 144 osoby!

Ludwik Węgrzyn stwierdził, że powinna ona służyć, w miarę możliwości, nie tylko uczniom Mechanika, ale też wszystkim mieszkańcom Bochni. Starosta w swoim wystąpieniu zapowiedział też starania o budowę całkiem nowej szkoły w Bochni, szkoły kształcącej w zawodach poszukiwanych, szczególnie w naszym mieście. Ma ona powstać w sąsiedztwie BSAG.

Historię Mechanika przypomniał jego obecny dyrektor, Jan Balicki. Okazało się, że 50 lat to istnienie samych murów szkoły. Jej duch jest znaczenie wcześniejszy, sięga początków XX wieku, kiedy to powstała pierwsza w Bochni szkoła kształcąca zawodowo.

Piątkowa uroczystość zgromadziła pod dachem nowej hali śmietankę bocheńskich samorządowców polityków i duchownych. Nie zabrakło też przedstawicieli sejmu i sejmiku małopolskiego.

Do przecięcia symbolicznej wstęgi zaproszono: Starostę Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, Przewodniczącą Rady Powiatu Bernadettę Gąsiorek, Dyrektora szkoły Jana Balickiego, wykonawców Pana Przemysława Broszkiewicza, Stanisława Oleksego, Bogdana Bryga i panią Renatę Skarżyńską. Do przecięcia zapraszono także przewodniczącego Rady Rodziców Pana Andrzeja Woźniaka oraz Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Sylwię Trzaskę.

O opiekę Opatrzności nad użytkownikami hali zadbał proboszcz parafii pw. św. Pawła Apostoła ksiądz dr. Leszek Rojowski, którego poproszono o poświęcenie obiektu. Spotkanie prowadzili Lidia Wołek - nauczycielka j. polskiego oraz Paweł Wieciech - nauczyciel j. angielskiego oraz wybrani uczniowe szkoły.

O pracach jakie miały miejsce w Zespole Szkół Nr 1 czytaj TUTAJ Jubileusz 50 lat szkoły - czytaj TUTAJ