Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-03-19 19:21:28 przez system

Wielkie zainteresowanie Giełdą Informacji Zawodowej

Ponad dwa tysiące uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i klas gimnazjalnych odwiedziło odbywającą się na hali I LO w Bochni Giełdę Informacji Zawodowej. Każdy chętny uczeń mógł poznać profile nauczania, porozmawiać z uczniami i uzyskać materiały reklamowe szkół oraz zaproszonych placówek.

Wybór szkoły to ważna i odpowiedzialna decyzja, która będzie miała wpływ na Waszą przyszłość. Ten właściwy to gwarancja wkroczenia na drogę rozwoju własnej osobowości, kariery – to inwestycja w przyszłoś ć – mówił Adam Korta Starosta Bocheński otwierając Giełdę. Specjalnie dla uczniów wybierających się do szkoły średniej swoją ofertę edukacyjną prezentowały szkoły powiatu bocheńskiego tj. I LO w Bochni, II LO w Bochni, ZS nr 1 w Bochni, ZS nr 2 w Bochni, ZS nr 3 w Bochni, CKZiU w Łapanowie oraz SOSW w Bochni. Uczniowie, którzy odwiedzili Giełdę, mogli skorzystać również ze specjalistycznej pomocy w wyborze szkoły i zawodu oraz z materiałów informacyjnych Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bochni oraz otrzymać informację o Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego. Odwiedzający giełdę mogli się również zapoznać się z ofertą Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, Zespołu Szkół w Żegocinie oraz Akademickiego Liceum w Bochni.

Szczegółowa informacja o szkołach i placówkach dla których organem prowadzącym Powiat Bocheński dostępna jest na stronie internetowej www.bochnia.edu.pl.