Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-10-10 19:36:09 przez system

Windą do Magistratu

9 października w Urzędzie Miasta otwarto nowo wybudowaną windę, która ma ułatwić życie niepełnosprawnym interesantom. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Stefan Kolawiński – burmistrz Bochni, Izydor Puścizna – prezes Małopolskiego Związku Osób Niepełnosprawnych w Bochni oraz Jan Palej – właściciel Zakładu Usługowo-Remontowo-Budowlanego, wykonawca inwestycji.

ałkowity koszt zadania wyniósł 637 326,94 zł. Kwota zawiera również koszty serwisu i konserwacji windy w okresie gwarancji, który wynosi 7 lat.

Gmina Miasta Bochnia otrzymała decyzję o dofinansowaniu zadania ze środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego w wysokości 72 tys. zł.

W całym urzędzie dokonano również wymiany drzwi do pokojów na szersze, umożliwiające wjazd osobom na wózkach. Niestety, w dalszym ciągu trudna jest komunikacja z tą częscią budynku, gdzie znajduje się Urząd Stanu Cywilnego oraz kasy.

W imieniu wszystkich niepełnosprawnych podziękowania za doprowadzenie do realizacji tej inwestycji złożył prezes Małopolskiego Związku Osób Niepełnosprawnych w Bochni – Izydor Puścizna. Podkreślił on również, iż jest to pierwszy budynek użyteczności publicznej na terenie miasta Bochni i powiatu bocheńskiego dostępny dla osób niepełnosprawnych.

fot. Łukasz Chojecki