Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-05-06 18:44:34 przez Czas2012

Wiśnicka nie doczekała się wiaty autobusowej

W dalszym ciągu przystanek na ul. Wiśnickiej (skrzyżowanie z u. Strzelecką i Wincentego Witosa) nie doczekał się wiaty autobusowej, o którą wnioskowali mieszkańcy oraz przewodniczący dzielnicy Uzbornia, Krzysztof Sroka. Według UM wiata miała zostać zainstalowana na początku obecnego roku.

W grudniu zeszłego roku Krzysztof Sroka otrzymał informację, że nowa wiata przystanku na ulicy Wiśnickiej w miejscu łączenia z ul. Strzelecką zostanie zamontowana na początku obecnego roku. Niestety, od tamtego czasu nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu brakuje nawet rozkładu jazdy linii nr 9 (Dworzec PKP – Kurów – Strzelecka).

Wcześniejsza wiata nie spełniała wymogów estetycznych dla wyremontowanego odcinka drogi wojewódzkiej na skrzyżowaniu ulic Wiśnickiej, Wincentego Witosa i Strzeleckiej. Wiata była brudna i przerdzewiała, niemniej pasażerowie linii nr 9 od początku jesieni czekają na nową w celu ochrony przed opadami oraz zimowym chłodem. Na miejscu znajdują się jedynie słup ze znakiem przystanku autobusowego (który nie posiada nawet rozkładu jazdy) oraz kosz na śmieci, który zdaje się być tym samym, co przed remontem drogi.

DML