Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-12-02 22:23:40 przez KacperGlod

Wizytacja z podlaskiego samorządu w Bochni

29 listopada z wizytą studyjną do Bochni przybyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku oraz miast i gmin Województwa Podlaskiego. To już kolejny raz, kiedy do naszego miasta przybywają samorządowcy, którzy w swoich macierzystych regionach zajmują się tematem rewitalizacji.

Głównym celem odwiedzin Solnego Grodu przez naszych gości było czerpanie z doświadczeń procesu rewitalizacji, wykorzystania odnowionych przestrzeni miejskich i obiektów przez mieszkańców, przedsiębiorców i turystów.

Podczas pobytu w Bochni samorządowcy zwiedzili odnowione przestrzenie miejskie, rozpoczynając spacer ulicami Solną, Sutoris oraz Dominikańską. Następnie uczestnicy wydarzenia, oprowadzani przez zastępcę burmistrza Bochni Roberta Cerazy udali się na bocheński Rynek oraz w okolice Bazyliki św. Mikołaja.

/media/user/images/upload/Grudzien/Grudzien 2022/4-286.jpg

Następnie nasi goście udali w stronę Plant Salinarnych, gdzie mogli zobaczyć tężnię solankową oraz Centrum Informacji Turystycznej, znajdujące się w budynku Kuźni, po czym zasmakowali bocheńskiej kuchni w klimatycznej Sztygarówce, by ostatecznie udać się na zwiedzanie Kopalni Soli – naszej chluby, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Spotkanie było okazją do promocji Bochni na arenie ogólnopolskiej i dowodzi wysokiej wartości idei rewitalizacji i wysiłków inwestycyjnych Gminy Miasta Bochnia, czego doświadczyliśmy podczas rewitalizacyjnych dyskusji i wymiany doświadczeń.

Info: UM Bochnia