Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-12-18 13:07:53 przez system

Wjechał na chodnik i potrącił pieszego

W czwartek 17 grudnia tuż po godzinie na ul. Świętokrzyskiej doszło do potrącenia pieszego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni wynika, że kierowca samochodu osobowego marki opel astra, 18-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, jadąc ulicą Windakiewicza, w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo w ul. Świętokrzyską nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych (opady deszczu, mokra i śliska nawierzchnia), wskutek czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał z jezdni na chodnik, gdzie potrącił pieszego, 32-letniego mieszkańca Bochni. Pieszy wskutek zdarzenia odniósł ogólne potłuczenia ciała i został przewieziony do szpitala w Bochni.

Kierowca opla jak i pieszy byli trzeźwi. Policjanci po wykonaniu oględzin miejsca zdarzenia zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy, które chłopak otrzymał pół roku wcześniej. Wkrótce okazało się, że obrażenia, jakich doznał pieszy, nie są
poważne i zdarzenie drogowe można zakwalifikować jako kolizję drogową.

- W najbliższym czasie policja skieruje do sądu wniosek o ukaranie kierowcy opla grzywną. Również sąd zdecyduje czy mężczyźnie odebrać uprawnienia do kierowania pojazdami – informuje oficer prasowy bocheńskiej policji, mł. asp. Łukasz Ostręga.