Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-11-19 10:34:24 przez Czas2012

Władze Starostwa Powiatowego żegnają Leopolda Grabowskiego

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Leopolda Grabowskiego. Wielkiego Patrioty, oddanego swojej „Małej Ojczyźnie", będącego wzorem dla innych. Człowieka o wielkiej życzliwości.

Przewodniczącego Rady Powiatu w Bochni w latach 2002-2006. Naczelnika Gminy Żegocina w latach 1966-1990. Społecznika i zasłużonego Strażaka. Jego ciężka praca przynosiła uznanie nie tylko w kręgach samorządowców, ale także pośród zwykłych ludzi. Wyróżnionego w 2015 roku nagrodą zasłużony dla Bocheńszczyzny – Bene Meritus.

Ponadto odznaczonego Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Znakiem Związku oraz Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.

Łączymy się w żałobie i smutku składając najszczersze kondolencje oraz wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie i Bliskim.

Starosta Bocheński
Przewodnicząca Rady Powiatu w Bochni
Zarząd i Rada Powiatu w Bochni
oraz Pracownicy Biura Rady i Starostwa Powiatowego w Bochni

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 20 listopada o godzinie 13.00, w Kościele Parafialnym p.w. Św. Mikołaja w Żegocinie.